Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar 2016

ziraat-bankasi-hesap-isletim-ucreti
Paylaş
 

Bankaların müşterilerden kestiği ücretlerden bir tanesi olan hesap işletim ücreti alan bankalar kervanına ziraat bankası da katılmış gözüküyor. Ziraat bankası müşterisi olan bireylerden 3 ayda bir olmak üzere hesap işletim ücreti veya diğer adı ile hesap aidat ücreti kesmektedir.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar 2016

Bankalar arasında geçmişi uzun olan ve köklü bir banka ziraat bankasıdır. Banka bankacılık ürünleri bakımından geniş bir portföye sahip. Kredi kartları ve kredi ürünleri ile ziraat bankası her yıl büyümeye devam etmektedir. Bunların yanında başak kart üretmesi sonrasında bir anda büyümesine doping yaparak, müşteri sayısını daha fazla yapmayı başarmıştır.

Bu kadar etkinin yanında banka, müşterilerden hesap aidatı alması çok gereksiz olarak bakılmalıdır. Ancak bankalar ne yazık ki bu ücretlerden yıllık bazda kasalarına milyon TL bırakıyor ve onların yükselmesini sağlayan müşterilerinden bu ücretleri almamaları gerekiyor diye düşünmekteyiz. Ancak saolsun bankalar bu konuda geri adım atmamakta ısrarcılar.

Vadesiz hesaplardan alınan hesap işletim ücretleri son yıllarda yatırım hesaplarından da alınmaya başlandı. Hal böyle olunca hisse senedi alıp satmada alınan komisyonların yanına bir de yatırım hesabı ücreti de eklenince, hesap sahipleri işin içinden çıkamaz duruma geldi.

Ziraat bankası 2016 hesap işletim ücreti adı altında 3 ayda bir 20 TL toplamda 80 TL ücret almaktadır. Hesap işletim ücretlerini 2016 yılı dahilinde yeni sözleşmelerine eklediklerini haber sitelerinde öğrenmiştik. Böyle olunca artık bunu geri almanın da önünü sözleşmeler vasıtası ile kaldırmışlardır. Tüketici hakem heyetleri tarafından ne kadar da geri ödenme durumu olsalar da 3 ay sürecek olan bu kararı beklemek de çok zor gibi gözükmektedir.

ziraat bankası hesap işletim ücreti

ziraat bankası hesap işletim ücreti

Bankalar bizler için son derece önemli bir araç ve getiri kapısıdır. Bankalarda bulunan hesaplar sayesinde evlerde çalınabilecek olan miktarlar bankalar tarafından korunarak, olası kötü durumlar ile karşılaşmamızı engellemektedir. Hesap işletim ücreti ne kadar gereksiz olsa da , bazı bankaların fatura karşılığında bu tutarları almadıkları görülür. Yılda 4 kez hesap işletim ücreti alan ziraat bankası, bu ücreti ödememek için emekli hesabı açtırmanız şarttır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM