Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2018

Hayvansal_Uretim_Kredileri
Paylaş
 

Hükümetin son dönemlerde köyden kente göçün önüne geçebilmek, yerli tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacı ile tarım ve hayvancılığa destek verme kararı alması üzerine bir devlet bankası olan T.C. Ziraat Bankası tarafından çiftçilere gerçekleştirecekleri hayvancılı faaliyetleri için Devlet Desteği kapsamında uygun oranlarda faize sahip destek kredileri sunmaktadır.

T.C. Ziraat Bankası tarafından hayvancılık faaliyetleri için verilecek olan destek kredisi, Akbank, İş Bankası, TEB, Şekerbank gibi özel bankalara ve Halk Bankası ile Vakıfbank gibi devlet bankalarına kıyasla çok daha uygun faiz oranlarına sahiptir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2018 başvurusunda bulunan ve bu krediyi almaya hak kazanan vatandaşlar ilk iki sene ödeme yapmıyor. Ardından gelen 5 yıllık süreç içerisinde de geri ödemeleri gerçekleştirmek sureti ile toplam 7 yıllık bir geri ödeme planı ile Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi kullanabiliyorsunuz.

T.C. Ziraat Bankası tarafından verilen bu hayvancılık kredisi kapsamında sıfır ve ikinci el traktörler, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar ve kümes hayvanları da bu kredi kapsamında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2018 Şartları

Devlet destekli Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Kullanabilmek için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

  • Başvuru yapan kişinin çiftçi olması
  • Başvuru sahibinin ÇKS belgesine sahip olması
  • ÇKS belgesi olmayan çiftçilerin ÇKS kaydı yaptırması
  • Kredi notunun düşük olmaması
  • Hazırladığı proje dosyasını bankaya başvuru esnasında beyan etmesi
  • Satın almaya konu olan hayvanların toplam satış bedelinin en az %25’lik kısmı için yeterli sermayeye sahip olunması

Temel olarak bu 6 maddenin yerine getirilmesi halinde Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi başvurusu yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2018 İçin Gerekli Evraklar

Devlet destekli Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2018 başvurusu yapabilmek için üst kısımda maddeler halinde belirtmiş olduğumuz şartları sağlayan çiftçiler bu başlık altında sıralayacağımız evrakları temin ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

  • Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak ve kayıtlı olduğunu ispatlayan bir belgeye sahip olmak,
  • C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi
  • İkametgah belgesi ya da son 3 aya ait bir elektrik, su veya doğalgaz faturası
  • Teminat ile ilgili belgeler (tapu, teminat mektubu vs.)

Üst kısımda belirtmiş olduğumuz evrakların yanı sıra özel durumlar neticesinde bankalar bazı ek evraklar talep edebilir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Devlet destekli Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi kullanmanız halinde 7 yıl vadeli bir hayvancılık kredisinde uygulanacak olan faiz oranı %5 olmaktadır. Ancak bu faiz oranları başvuru sahibinin kredi çektiği sektör ve başvuru sahibinin KKB notuna bağlı olarak değişebilmektedir. Yıllık bazda faiz oranı %5 olduğu durumda aylık olarak %0,41 oranında bir faiz söz konusu oluyor. Diğer yandan ise yıllık olarak %6 faiz oranının olduğu bir kredi hesabında aylık faiz oranı %0,50 şeklinde olmaktadır.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Kredi Notu Sorgulama
REKLAM