Yeni Cipli Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır, Ücreti Ne Kadar

yeni kimlik kartı başvurusu
Paylaş
 

Teknolojinin gelişmesi ile beraber kredi kartları artık kimlik kartlarına dönüşüyor. 1 ocak 2017 tarihi ile cipli kimlik kartınızı alabilirsiniz. Ancak bir çok kişinin aklında yeni kimlik kartlarını nasıl alınabileceğini ve bu cipli kimlik kartların ücretlerinin ne kadar olduğu merak edilmekte.

Yeni kimlik kartları ne zaman verilecek

Yasaya göre başvurular 1 ocak 2017 den itibaren başlanacak. Başvurularınızı dilerseniz randevu alarak dilerseniz de randevu almadan da başvurmak mümkün. Yeni kimlik kartlarınızı almak için il ve ilçelerde bulunan nüfus müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor. Ayrıca alo 199 numarasını arayarak da randevu alabilirsiniz.

Yeni kimlik kartlarının özellikleri neler

T.C. Kimlik Kartı, taklit edilemez olmakla beraber, tahrip ya da tahrif edildiğinde tespit edilmesine imkan veren görsel ve mantıksal güvenlik özelliklerine sahiptir.
T.C Kimlik Kartı, en az 10 yıl dayanıklılığa sahip malzemeden üretilmiş olan kart gövdesine sahiptir.

yeni kimlik kartı başvurusu

Yeni kimlik kartı ücreti ne kadar

Kimlikleriniz yenilemeye girdiği için sadece 15 TL ödemeniz yeterlidir. Ancak başvuru esnasında sizlerden biyometrik resim (yüzün en doğal hali) ile başvuru kabul edilmektedir. Biyometrik fotoğraf almak isteyenler bulundukları yerlerdeki fotoğrafçılardan ilgili taleplerini bildirmeleri ile 10 TL / 20 TL arasında alabilirler.

Cipli Kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır

Öncelikle yanınızda eski kimliğiniz veya ehliyetiniz olmak zorunda. Sonrasında 1 adet biyometrik fotoğraf ve 15 TL ücret bulundurmanız gerekiyor. Bu ücret kartın yenilenmesi için şarttır. Başvurularınızı il veya ilçelerde bulunan nüfus müdürlüğüne yapabilirsiniz.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM