Vakıfbank Kredi Borcu Nasıl Yapılandırılır

vakifbank-kredi-borcu-yapilandirma
Paylaş
 

Kredi borcu olanlar artık çektikleri kredi faiz oranının düşmesi sonrasında kredisini yapılandırabilir. Şahıslar vakıfbank kredi borcu yapılandırması yapmak için gereken şartları sağlaması gerekiyor.

Kredi borcunu yapılandırmak

Bunu şu şekilde açıklayabiliriz. X bankasından ihtiyaç kredisi çekmek istediniz ve bankaya gidip başvuru yaptınız faiz oranımız o gün %1.40 olsun. Daha sonra bu banka o kredi için yani ihtiyaç kredisi olarak kredi faiz oranlarını düşürdüğünde (her 3 ay da bir olabilen bir durumdur) yeni ihtiyaç kredi faiz oranımız %1.30 olsun , X bankasının şubesine gidip, bankanızdan ihtiyaç kredisi çektim ve bunu yapılandırmak istiyorum demeniz kafidir. Görevli sizlere yeni bir sözleşme sunacak ve kafanıza yatarsa imza atacaksınız. Ancak burada çok önemli bir nokta var yeni sözleşme ile eski kredi sözleşmesi fesih edileceğinden dolayı, eski masrafların yeniden alınabileceğini unutmayalım. Ek olarak bilmeniz gereken önceki ile yenisi arasındaki azalan tutarın ne kadar olacağıdır. Yani 1000 TL karınız var ise yapmamak daha mantıklıdır. Zira bir çok masrafı banka yeniden çıkartıyor.

Eğer son zamanlarda ödeme sıkıntısı yaşadığınız Vakıfbank’tan çekilmiş bir krediniz var ise bankanız ile görüşerek bu borcunuzu yapılandırabilir, icra gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. Peki Vakıfbank kredi borcu nasıl yapılandırılır?

Vakıfbank, müşterileri ile kurduğu sıcak işlemler ile tanınan, uygun vade ve düşük faiz oranları ile müşterilerini düşünen bir bankadır. Bu prensipte çalışan bir bankaya olan kredi borcunuz var ise, hemen en yakın şubeye giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak mevcut borcunuz hakkında detaylı bilgi edinebilir, borcunuzun tamamını yapılandırabilirsiniz.

vakıfbank kredi yapılandırma

Kredi borcunu yapılandırmak ne demektir?

Kredi borcunu yapılandırmak, o bankaya olan kredi borcunuz için sıfırdan kredi çekmek gibi bir işlemdir. Bankaya olan toplam borcunuz hesaplanır ve bu borcunuza karşılık gelen miktar tutarında kredi verilir. Bu sayede eski borcunuz tamamıyla kapatılmış olurken, yeni borcunuz sizin için uygun olan vade seçenekleriyle size sunulur.

Yapılandırma esnasında uygulanan faiz oranı, normal kredilere göre biraz fazla olsa da, borcunuzun daha fazla birikip icralık duruma düşmesinden daha mantıklı bir yöntemdir. Eğer ki 90 günlük ödeme yapamama süresini doldurmuş olmanıza rağmen bankanız ile bir yapılandırma yapmadıysanız, olay icra bürosuna intikal edeceği için kredi siciliniz bozulacak ve önünüzdeki 6 yıl boyunca hiçbir bankadan yeni kredi çekemeyeceksiniz.

Vakıfbank kredi veya kredi kartı borcu nasıl yapılandırılır?

Vakıfbank’a ait kredi kartınızda birikmiş bir borcunuz varsa veya Vakıfbank’tan çektiğiniz krediyi uzun süredir ödeyemiyorsanız, yasal takip süreciniz başlamadan bir an önce bankanız ile görüşerek bu borcunuzu yapılandırmanız hem sicil durumunuz hem de ödeme kolaylığı için en mantıklı seçim olacaktır.

Bankaya olan borcunuzun ödenmemesi ve yapılandırılmaması durumunda icra-i işlem başlar ise, bu sefer bankaya olan borcunuzun tamamını tek seferde ödemeniz gerekmektedir. Bu durum, sizi oldukça zor bir duruma sokacağı için, kolay ödeme yöntemler, uygun vade ve kabul edilebilir faiz oranları ile size en yakın Vakıfbank şubesine giderek borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Aynı şekilde, Vakıfbank’a ait müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak da borcunuzu yapılandırmanız mümkündür.

Son olarak belirtmek isteriz ki, yapacağınız yapılandırmada size uygun bir ödeme seçeneği çıkana kadar herhangi bir imza atmayınız. Çünkü yapılandırma vadesine uymadığınız taktirde sonuçları ilk borcunuza oranlara daha zararlı olabilir.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM