SGK Çölyak Ödeme Sorgulama İşlemleri

1566391
Paylaş
 

Bir metabolizma hastalığı olarak bilinen Çölyak hastalığına sahip olan kişiler ya da ailesinden biri bu hastalığa sahip olan kişilerin son günlerde en çok merak ettiği şeyler SGK Çölyak ödemeleri ne zaman, SGK çölyak ödeme başvurusu nasıl yapılır ve sgk çölyak ödeme sorgulama işlemleri nasıl yapılır gibi sorular soruyor. İşte biz de bu sorulara ışık tutması amacı ile haberimizi hazırladık.

SGK Çölyak Ödemesinin ne olduğuna da değinmek gerekirse SGK Çölyak Ödemeleri devlet tarafından çölyak hastalarına verilen bir tür maddi destektir şeklinde açıklayabiliriz. Söz konusu olan SGK çölyak ödemeleri farklı yaş grupları için farklı tutarlarda yapılmaktadır. Söz konusu olan SGK Çölyak Ödemeleri için şimdiye kadar devlet tarafından herhangi bir ödeme süre sınırı koyulmamıştır. Fakat bu SGK çölyak ödemelerinden faydalanabilmek için bir takım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

SGK Çölyak Ödeme Başvurusu

Haberimize konu olan SGK Çölyak Ödemeleri desteğinden faydalanabilmek için başvuru yapan kişinin kesinlikle çölyak hastası olması ve bu hastalığını devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinden temin edeceği bir rapor ile ispat edebilmesi gerekmektedir. Bu şartın sağlanması halinde ilinizce bulunan SGK müdürlüklerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak 18 yaşından küçük çocuklar için ebeveynlerinin bu başvuruyu gerçekleştirmesi gerekmektedir. SGK Çölyak ödemeleri de SGK ya bağlı olan anne ya da babanın hesap numarasına yatırılacaktır.

SGK Çölyak Ödemeleri Ne Zaman?

Söz konusu olan SGK Çölyak Ödemeleri 2018 yılı içerisinde her ay düzenli bir şekilde ödenmek üzere ayın 8’i ile 14’ü arasında yatırılmaktadır.

SGK Çölyak Ödeme Sorgulama İşlemleri

SGK Çölyak Ödemesi alabilmek için ilinizde bulunan SGK müdürlüklerine başvuru yapmanızın ardından başvuru sürecinin takip edilebilmesinin yolu vardır. SGK Çölyak Ödeme Sorgulama İşlemleri en kolay şekilde E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak E-devlet sistemi için henüz şifreniz mevcut değil ise en yapın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

SGK Çölyak Ödeme Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-sorgulama  internet adresine girerek T.C. Kimlik Numaranız ile E-Devletten şifreniz aracılığı ile sisteme giriş yaparak SGK Çölyak Ödeme Sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsini.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Kredi Notu Sorgulama
REKLAM