PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

ptt-kart-hesap-bakiyesi-sorgulama-ve-ogrenme
Paylaş
 

Pek çoğumuzun bildiği gibi artık para transfer işlemleri pek çok yolla gerçekleştirilebiliyor. Para gönderme denince akla ilk gelen bankalar üzerinden havale yapılması olurken bu işleminde belli bir hizmet bedeli bulunmaktadır. Bankalar aracılığı ile gerçekleştireceğiniz para gönderme işlemlerinde her banka farklı oranlarda işlem ücreti almaktadır. Bankaların para gönderme işleminden almış olduğu ücretleri gereksiz ve fazla bulan kişilerin ise ek olarak tercih edebilecekleri bir yol bulunmaktadır.

Eskiden sadece posta ve telefon hizmeti veren PTT artık günümüzün gerekliliklerine cevap verecek şekilde gelişim göstererek bu hizmetlerin yanı sıra bankacılık işlemleri de gerçekleştirmektedir. Bu noktada genelde emekli vatandaşların PTT bankacılık hizmetlerinden yararlandığı algısı kırılarak artık her kesimden ve yaştan vatandaş PTT tarafından verilen bankacılık hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Normal bir banka hesabı ile gerçekleştirebileceğiniz havale ve EFT işlemlerini PTT bankacılık hizmetleri ile yapabilirsiniz. Bu noktada PTT Bank üzerinde bir hesabınızın bulunması gerekirken bu durum zorunlu tutulmamıştır. T.C. Kimlik Numarası aracılığı ile para göndermekte mümkündür.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

Üst kısımda belirtmiş olduğumuz PTT Bank hizmetleri kapsamında bulunan bir hesabınız için gönderilen para için bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için birden fazla yöntem bulunmaktadır. İlk olarak bulunduğunuz yere en yakın olan PTT şubesine giderek ilgili yetkiliye T.C. Kimlik Numaranızı vererek ya da PTT hesap kartınız ve PTT Hesap Numaranız ile hesabınızda mevcut durumda bulunan bakiye tutarını öğrenebilirsiniz.

Diğer yandan ise PTT Bank müşterisi iseniz mevcut hesap kartınız ile en yakın PTT Bank ATM’lerine giderek hesap kartınız aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde adınıza yatan para sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu hususlara ek olarak eğer PTT Bank müşterisi değilseniz ve hesap kartınız bulunmuyorsa yine sizin adınıza T.C. Kimlik Numarası aracılığı ile para gönderme işlemi gerçekleşebilir. Bu noktada PTT Adıma Yatan Para Sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceğim diye soracak olursanız bu konuyu da şu şekilde açıklayabiliriz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama işlemini size en yakın PTT şubelerine giderek ilgili gişe memuruna PTT Adıma Yatan Para Sorgulama işlemi yapmak istiyorum diyerek yapabilirsiniz. İlgili gişe personeli sizden T.C. Kimlik Numaranızı ya da nüfus cüzdanınızı isteyecektir. Bu noktada size para tutarının ne kadar olduğunu ve kim tarafından gönderildiği gibi bazı güvenlik soruları sorulabilir.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Kredi Notu Sorgulama
REKLAM