Öğrenci Banka Hesabı Açmak

ogrenci-banka-hesabı-acma
Paylaş
 

Banka hesabı, günümüzde herkesin sahip olması gerektiği bir para alış veriş aracıdır. Bir başkasından para almak veya göndermek istediğimizde ilk olarak Türkiye içinde faaliyet gösteren bir banka hesabını isteriz. Bu sayede para gönderme veya alma işlemlerimizi rahat bir şekilde yapabiliriz. Bugün değineceğimiz konu ise öğrenciler için daha önemli olan öğrenci banka hesabı açmak konusunda detaylı bilgiler sunacağız.

Bildiğiniz gibi öğrenciler için banka hesabı ayrı bir öneme sahiptir. Aylık aileden gelen paraların yatırılması veya özel burs alan öğrenciler için kesinlikle açılması gerekmektedir. Bankaların çoğu öğrencilere özel ” öğrenci banka hesabı ” adı altında öğrencilere özel hesaplar açmaktadır. Bu hesaplar diğer banka hesaplarına göre daha avantajlıdır. Çünkü aylık işletim ücreti çok düşük veya bazı bankalarda hiç yoktur.

Öğrenci banka hesabı başvurusu

Öğrenci banka hesabı açma için aşağıdaki evraklarla birlikte, öğrenci hesabı açmak istediğiniz banka şubenize giderek hesap başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Üniversite Kimlik Kartı
  • Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet
  • İkametgâh belgesi

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM