Kredi Risk Raporu Nedir Ücretli Midir

kredi-risk-raporu
Paylaş
 

Kredi risk raporu olarak adlandırılan kredi notu, önem verilmediği takdirde bankacılık ürünlerinden onay almayabilirsiniz . Kredi risk raporu ile ön bilgi sahibi olmanız, sizlerin avantaj yakalamasına neden olacaktır. Bir nevi savaşa katılmadan önce savaşın yapılacağı alan hakkında ön bilgi sahibi olarak stratejik önemi kazanmış olacaksınız.

Kredi Risk Raporu Nedir

Kredi risk raporu kurumların ya da kişilerin geçmişten günümüze kadar almış oldukları tüm kredilerinin ve bu krediler için yapmış olduğu tüm ödemelerinin kayıt altına alındığı analiz raporuna verilen isimdir. Bu raporda kişi veya kurumların son 5 yıl içerisindeki bankalar ile yapmış olduğu tüm işlemlerinin bir listesi bulunmaktadır. Daha önce alınmış fakat hala ödemesi devam eden kredilerin de ayrıntılı dökümü de mevcuttur. Bu rapordan yola çıkılarak ilgili kişi yada kurumun kredi risk raporu hesaplanmaktadır. Bu rapor aslında kredi taleplerinde önem taşımakta ve kredi talebi yapıldığı zaman bunu geri ödeyip ödeyemeyeceği ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Kredi risk raporu olumsuz bulunan kişilere bankaların talep edilen krediyi vermeme hakları bulunmaktadır. Bu yüzden kredi alındığı zaman geri ödemelerinin düzenli olarak yapılması ileriye yönelik işlemlerimiz ve olası kredi taleplerimiz için oldukça önemlidir.

kredi risk raporu

kredi risk raporu

Kredi Risk Raporu Ücretli Midir

Kredi risk raporu internet üzerinden alınabilir. www.findeks.com internet adresi üzerinden bu talebi oldukça küçük bir ücret karşılığında elde edebiliriz. Bu adresten hem bireysel hem de ticari kredi risk raporlarını ayrı ayrı çok kısa bir süre içerisinde temin etmemiz mümkündür. Bunun yanı sıra kredi risk raporu bankalar tarafından da verilmektedir. Bankaların bir kısmı ücretsiz bir şekilde bu raporu müşterilerine verirken bir kısmı ise yine aynı şekilde küçük bir ücret karşılığında vermektedirler.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM