Kredi Puanım Düşük Nasıl Kredi Alabilirim

kredi notu öğrenme
Paylaş
 

Kredi notum düşük bana nasıl kredi çıkar, kredi puanım düşük ve nasıl kredi alacağım konusunda ne yapacağınızı bilmiyor ve kestiremiyorsanız, bu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlara kredi

Özellikle son yıllarda birçok kişinin bankalardan kredi notunun düşük olması sebebiyle kredi çekemediği görülmektedir. Bu da doğal olarak kişileri bazı çözüm yolları bulmaya itmektedir. Özellikle kredi puanım düşük nasıl kredi alabilirim cinsinden soru soranlar için, bazı ufak noktalardan bahsetmek gerekir.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar

İpotekli Başvurular : Kredi notu düşük olan kişiler bankalar tarafından her daim risk grubunda görülür. Yani banka sizleri, borcu geri ödeyecek potansiyelde görmez. Bu durumda doğal olarak borcu geri ödeyebileceğiniz konusunda bankaya teminat sağlamaktan geçer. Bankaya sağlanabilecek en büyük teminat ise, üzerinize kayıtlı olan herhangi bir mülkü ipotek ettirmek olacaktır.

kredi notu öğrenme

kredi notu öğrenme

Üzerinize kayıtlı olan herhangi bir taşınmazı ipotek ettirmeniz durumunda, kredi notunuz düşük olsa dahi kredi çekme imkânınız vardır. Çünkü bu gibi durumlarda borcu ödemeseniz bile, bankalar krediyi ipotek gösterilen mal üzerinden temin eder. İpotekli başvurularda bankalar öncelikle ipotek gösterdiğiniz malın, kredi ile eş değer olup olmadığına karar verir. İpotek gösterilen mal, kredi tutarı ile eş değer kabul edilirse, kredi başvurunuz onaylanır.

Kefili Başvuru Yapmak : Kefil gösterilerek yapılan başvurular da, kredi çekebilmek için yeterli olabilmektedir. Ancak kefil gösterdiğiniz kişinin de hiçbir şekilde kredi notunun düşük olmaması ve belirli bir geliri olması gerekir. Bu noktada hatırlatmak gerekir ki, ipotekli ve kefili başvurularda inisiyatif tamamen bankaya aittir. Yani bankalar uygun bulmadığı süre boyunca kredi başvurunuza yanıt vermez. Ancak günümüz bankacılık sistemlerinde ipotekli ve kefili başvurulara genel olarak olumlu yanıtlar gelmektedir.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM