Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirim

Bankalar üzerinden yapılan bir takıp taleplerin anlık olarak geri çevrilmesinden en büyük rolü kredi notu oynamaktadır. kredi notu, her banka müşterisi için farklı bir puan seviyesinde bulunan, müşterinin gerçekleştireceği bankacılık işlemlerine karşılık olarak değişim gösteren bir kayıttır. Kredi notu zaman zaman yükselme eğilimi gösterdiği gibi yapılan işlemlere karşılık olarak düşme eğilimi de göstermektedir. Kredi notu aşırı bir şekilde düşme eğilimi ve istenmeyen seviyelerde yer alması durumunda bankalar üzerinden yapılan talepler reddedilebilmektedir. Buna karşılık olarak bu reddin ortadan kaldırılması adına kredi notu nasıl yükseltebilirim, sorusuna yanıtlar bulunmalıdır. Düşük kredi notuna sahip olan banka müşterileri yükseltme işlemi için birkaç uygulama bulunmaktadır.

Kredi notunu yükseltmek için uygulamaya konulabilecek yöntemlerin ilki bankalar üzerinden var olan ve kullanılmayan tüm hesapların bir an önce kapatılmasıdır. Kapatma işlemi ile birlikte mevcut hesaplara yönlenmek ve sadece bu hesaplar üzerinden bankacılık işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İkinci olarak kullanılabilecek uygulama ise mevcut tüm kredi, kredi kartı ve diğer borçların kapatılmasıdır. Borçların kapatılması ile birlikte kredi notu kendini toparlamaya başlar. Kredi notu nasıl yükseltebilirim, diyen banka müşterilerini bilmeleri gereken en önemli kural borçların kapatılmasından sonra kesinlikle kredi veya kredi kartı talebinde bulunmaları gerekmektedir. Yeni kredi kartı veya kredi talebi için en az 3 aylık bir süreyi bekleyip kredi notunun yükselme evresinden sonra talep etmelidir.

Kredi notu nasıl yükseltebilirim, sorusuna en büyük katkıyı yeni talep edilecek olan kredi ve kredi kartları sağlamaktadır. Nasıl mı? Banka müşterileri küçük limitlerde talep edecekleri kredi ve kredi kartlarını düzenli kullanmaları durumunda kredi notu ani olarak yükselme belirtisi gösterir. Bunun için ilk olarak kredi kartını her ay düzenli olarak kullanıp hesap kesim tarihinin son gününden öncede ödeme yapması gerekmektedir. Bu şekilde izlenecek olan sistem sayesinde herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamadan kredi notu yükseltilebilir. Ayrıca çekilen küçük meblağlı kredinin geri ödeme sürecini iyi takip edip gününde ödeme yapmak gerekir. Yine bankalar üzerinden vadeli hesap açıp en az 3 aylık vadelere para yatırmak yine kredi notunu yükselten kriterler arasındadır. Bu konu ile ilgili kredi notu yükseltme yazısınıda okuyabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM