Kredi Notunu Hızlıca Artırma Yolları 2016

kredi-notu-nasil-artar
Paylaş
 

Kredi kayıt bürosu tarafından şahısların bugüne kadar yapmış olduğu bankacılık işlemleri sonrasında belirli bir not verildiğini ve bu notunun adının da kredi notu olduğunu söyleyebiliriz. Kredi notu sayesinde bankalarda bulunan bankacılık ürünlerinden 2 tanesi olan kredi veya kredi kartı onaylanmasını sağlayan başlıca faktördür. Bu faktörün değerinin düşük olması , başvuruda bulunacağınız bu iki ürünün onaylanmayacağı anlamına gelecektir. Eğer ki bu notun yüksek olması durumunda o zaman iki ürünün de onaylanacağını göreceksiniz. Bu yüzden kredi notu hem şahıslar hem de bankalar için son derece önemlidir.

Kredi notunu artırma yolları

Kredi notu veya kredi puanı düşük olanların akıllarında bu notun nasıl hızla artırabileceklerini düşünmektedirler. Kredi notu bir günde yükselecek diye bir ibare olmadığından zamanla notun değiştiğini görebilirsiniz. Genelde kredi kayıt bürosu ile bankalar faks ile yazışmalarında ortalama 14 günde işlemlerin tamamlandığı görülüyor. Bankanın üzerinde durması sonrasında bu süre min 1 haftaya kadar düşmektedir. Yani burada notunuz ile yakından ilginin KKB yani kredi kayıt bürosu ile doğru orantılıdır.

Herkes gibi sizlerde belirli bir puana sahip iseniz, acaba kredi notunun nasıl artabileceğini de sorabilirsiniz. Kredi notu 0 ile 1900 puan aralığında olup, kredi ve kredi kartı gibi 2 önemli aracın onaylanmasında şahısın not değerinin 1100 puan üzerinde olması gerekiyor. Genelde 900 puan altı olanların ne yazıkki kredi başvuruları olumsuz sonuçlanır. Hatta bir kredi kartı ön başvurusu dahi onay almadan olumsuz cevap verilmektedir bankalar tarafından. Zira bankalar karşı tarafa ne kadar ikram yaparsa da , aynı oranda karşı tarafında güven vermesini beklemektedir. Yani güvenilen şahıslara öncelik verilmektedir.

Kredi notu nasıl artar ?

Öncelikle kredi borcunuz var ise ödemelerinizi zamanında yapmanız büyük önem taşır  sadece 1 gün dahi gecikme KKB tarafından notunuzun düşmesi görülmektedir.

Kredi kartı harcamalarında fazla taksit yapmaktan kaçınmalısınız. Zira +9 taksit yapılması demek bankanın ana tutarın bloke altına alması ve kkb nin de değerin düşmesine neden olmakta.

Farklı bankalardan kredi kartı almış iseniz bunların tüm ödemelerini eksiksiz ve zamanında yapılmalı ayrıca asgari ödeme tutarı yerine toplam borç ödenmeli.

Banka geçmişinizin en az 4 yıl olması gerekmekte bu durum kbb tarafından notun değerinde etken olmakta.

Kredi sicili veya banka sicilinizin kesinlikle temiz olması hatta kırmızı kalem yememeniz gerekmekte.

kredi notu nasıl artar

kredi notu nasıl artar

Yukarıdaki etmenleri düzelterek kolayca kredi notunuzun artmasını sağlayabilirsiniz. Findeks kredi notu ile kredi notunuz aynı anlama geldiğini belirtelim. Bazı arkadaşlar karıştırabiliyor ne yazık ki…

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM