Kredi Notuna İtiraz Etmek Mümkün Müdür

kredi-notu-itiraz
Paylaş
 

Kredi notum bu buna mecbursun diye bir şeyin olmadığını belirtelim. Yani kredi notuna itiraz etmek isteyenler bir kaç adım atarak, durumu lehine çevirebilir.

Ücretsiz kredi notu sorgulama

Kredi notu, bankalar ile kişiler arasında çeşitli sorunlar yaratan en büyük nedenlerden birisidir. Özellikle kredi notunun düşük olması nedeniyle bankalardan kredi çekilemediği için, kişilerin de kredi notuna zaman zaman itirazları olabilmektedir. Bu noktada kredi notuna itiraz etmek mümkün müdür? diye bakılacak olursa, bankaların bu noktada hiçbir şekilde itiraz hakkı tanımadığını söylemek gerekir.

Hukuki Haklar ve Süreçler : Kredi şartları ile ilgili olarak gerekli olan tüm hükümler, kişilere kredi başvuru sürecinde iletilir. Başvuru aşamalarında kişilere imzalatılan belgeler, kişilerin bu hükümleri kabul ettiği anlamını taşır.

Kredi notunuzun düşük olmasının sebebi, kredi vadelerinin gecikmesidir. Bu konuyla ilgili olarak da gerekli olan tüm şartlar, bankalar tarafından belirlenir. Kredi notunun vadesinin ilk gecikmesinden itibaren bankalar aralıklarla kredi notunu düşürür. Bu gecikme eğer 90 gün kadar sürerse, bu kez kredi notunun düşürülmesi devreden çıkarılır ve bir başka yaptırım olan yasal takip sistemi başlar. Yani bahsettiğimiz tüm bu süreçler bankalar tarafından belirlenen hükümlerdir. Kredi başvuruları aşamasında bu hükümler kişilere belirtilir ve kişilerden bu hükümleri kabul etmesi istenir. Kişiler gerekli tüm evrakların altına imzalarını attıkları için, herhangi bir itiraz hakkı da bulunmamaktadır.

kredi notu itiraz

kredi notu itiraz

Genel olarak kişilerin kredi notu dâhil olmak üzere diğer tüm yaptırımlara itiraz etme hakkı bulunmamaktadır. Baktığımız zaman Tüketici Kanunlarında da bu konuyla ilgili herhangi bir itiraz hakkı olduğunu belirten madde yer almamaktadır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM