Kredi Notumu Hızlıca Nasıl Artırabilirim

kredi-notunu-artirma
Paylaş
 

Kredi notu, KKB yani kredi kayıt bürosu tarafından sunulan bir hizmet olup, kişilerin bugüne kadar bankalar üzerinden yapmış olduğu işlemlere göre baz alındığı bir değerlendirme raporudur. Bankalardaki bankacılık ürünlerine başvurduğunuzda, bankaların esas aldığı ilk etken genelde kredi notudur. Bu notun değerine göre bankalar onayı vermektedir. Yani kişilerin kredi notu düşük ise genelde bankalar, kişilerin başvurularını onaylamamaktadır. Hali ile bir çok kişi kredi notunu nasıl hızlıca artırabileceği konusunda bilgiye ihtiyaç duymakta.

Kredi Notu Nedir

Kredi notu genelde KKB tarafından bankalara gönderilir ancak son yıllarda bu hizmeti aracı firma olan Findeks sayesinde kolayca ulaşılması sayesinde bankaların hemen hepsi findeks bünyesini kullanmakta. Findeks kredi notunuzu öğrenmek için findeks.com.tr adresine girerek, kayıt olmanız gerekiyor. İlk etapta yani üye olduğunuz aşamadan kredi notunuzu ücretsizce size sunan findeks, bir sonraki güncellemede sizlerin kredi notuna bakması için sizlerden ücret talep etmektedir. Genelde bu ücret 5/10 TL arasındadır.

Kredi Notunu Ücretsizce Sorgulama

Şuan için ücretsiz bir sorgulama aracı bulunmamaktadır. Ancak bankalardaki görevliler ile aranız iyi ise kolayca sizlerin kredi notuna bakıp, notun değerini sizlere söyleyebilir. Ancak banka internet üzerinden yapmak istediğinizde genelde tüm bankalar findeks altyapısını kullandıklarından dolayı, sizlerden ücret talep edebilirler. Genelde bankalardan kredi notu sorgulama ve öğrenme ücretleri 7/15 TL arasında olmaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks kredi notunuzu öğrenmek için findeks.com.tr adresine girerek ücretsizce kayıt olmanız gerekiyor.  TC kimlik numaranız dahilinde sisteme ilk kayıt yaptığınız sonrasında hızlıca kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

kredi notunu artırma

kredi notunu artırma

Findeks.com.tr üyelik ücretsiz olup sadece kredi notu öğrenme ve kredi notu danışman ücretli olduğunu belirtelim.

Kredi Notunu Hızlıca Nasıl Artırabilirim

Öncelikle yapmanız gerekenlere baktığımızda bu yönergeleri uygulayan bireylerin kredi notunda hızlı bir artış olduğu görülmüştür.

  • Elinizde bulunan fazla kredi kartlarını aynı gün kapattırın.
  • Kredi kartlarınızın asgari tutarlarını ödeme günü gelmeden önce kapatın.
  • Birden fazla kredi kullananların kredi notu düşük, tek kredi kullananların ise kredi tutarlarını bitirmeye yakın hızla arttığı görülmüştür.
  • Kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Bir gün dahi geçirmemelisiniz.
  • Kredi notu değerinden etkilenmemek için maaş bilginizi yüksek girmelisiniz.
  • Kredi notu ile bağlantılı olan vade sürelerini ay bazında üst seviyeden başvuru yapılmalıdır. Yani 6 ay yerine 15 aylık periyotlar kullanılmalıdır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM