Kredi Notum Yüksek Ancak Kredi Çıkmıyor

kredi-notuna-gore-kredi
Paylaş
 

Kredi notunun öneminin giderek arttığı yıllarda, bankalar artık bu nota göre kredi onayı verdiğini biliyoruz. Kredi notum yüksek ancak kredi çıkmıyor gibi bir çok soru akıllara gelebiliyor.

Kredi Notum Yüksek Ancak Kredi Çıkmıyor

Daha önceki yazılarımızda da kredi notunun ne kadar önemli olduğuna değinmiştik. Fakat bazen kredi notumuz yüksek olmasına rağmen kredi verilmeyebilir. Tabi bu durumun bazı sebepleri olabilir. Mesela daha önce diğer bankalarla ilgili olumsuz kayıtlarınız veri tabanında saklandığı için başka bankadan kredi kullanırken kredi notunuz yüksek olsa bile verilmez. Bunun için yapmanız gereken önce o olumsuzlukları araştırıp çözüm yolu bulmanız. Tabi kredi notunuzun yüksek olması her zaman iyidir. Bankalara güven vermiş olursunuz. Sadece olumsuz bir kayıt bırakmamak için ödeme konularında titiz olmanız gerek.

Kredi Neden Onaylanmaz

Diğer bir olumsuzluk ise sürekli kredi başvurusunda bulunmaktır. Siz sürekli olumsuz yanıt alırsanız, bu olumsuzluklar sizin kişisel veri tabanınıza kötü yansıyacaktır. Bu yüzden yeri ve zamanını iyi denk getirmeniz gerek. Kredi notunuzun yüksek olması ve kara liste denilen kayıtlarda adınızın geçmemesi çok önemlidir. Bunları detaylı araştırıp başvuruda bulunmanız sizin yararınızadır.

kredi notuna göre kredi

kredi notuna göre kredi

Başka bir sebep ise; krediye başvurmadan önce başka bankalardan kredi kullanıyorsanız kredi çekmeniz imkansızlaşır. Önce ödemekte olduğunuz kredi borcunuzu ödeyin. Daha sonra başvuruda bulunun. Bu sayede sizde sağlıklı bir kredi adımı atmış olursunuz.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM