Kredi Notum Düşük Hangi Banka Kredi Verir

kredi-nasil-alinir
Paylaş
 

Bir çok kişi kredi notunun düşük olmasından dolayı yakınmaktadır. Zira kredi notu düşük olanlara bankalar kredi vermemek gibi bir dayanakları olmakta.

Kredi notu düşük olanlara kredi

Kredi notu, kişilerin banka ile olan ilişkilerini gösteren geçmiş dönemde yapmış olduğu ödemelerin düzenliğini ortaya koymak için oluşturulmuş bir sicil göstergesidir. Kredi notu puanlama sistemi olarak işlenmektedir ve bu puan aralığı sıfır ile bin dokuz yüz arasında değişkenlik göstermektedir.

Kredi notu düşük olanlar kredi notlarını yükseltmeden önce bankalardan yüksek bir limitte kredi talep etmemeleri gerekir ki cevapları olumsuz olacaktır. Bazı bankalar kredi notu düşük olanlar kişilere de kredi imkanı tanımaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında Fiba Bank, İng Bank, Garanti Bankası yer almaktadır. Bu bankalara başvuru yapılması halinde maaşları ölçüsünce kredi çekme hakkına erişebileceklerdir.

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlere Tavsiyeler

İhtiyaç olmasa bile kredi kartına sahip olmanız ve ara ara yapacak olduğunuz ödemeler sonucunda kredi notunuz artacaktır. Kendi üzerinizde gözüken mal varlıkları da kredi notunuzu yükseltmede etkili olacaktır. Başka bir bankaya kredi veya kredi kartı borcunuz varsa bu borçlarınızı düzenli ödeyerek bankalara göre güvenilirlik oranınızı arttırabilirsiniz. Bankalar tarafından kredi sicili bozuk olarak gözükmenizden dolayı asgari ödemelerinizi üst üste yapmamanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

kredi nasıl alınır

kredi nasıl alınır

Kullanmadığınız mevduat hesaplarınızı kapatarak da kredi puanınızı arttırabilirsiniz. Borç ödeme noktasında istikrarın kaybetmemeniz de önemlidir. Ayrıca fatura ödemelerinizi banka kartınız veya kredi kartınız ile gerçekleştirerek de kredi notunuzu hızla arttırabilirsiniz. Kredi kartı veya kredi başvurusu yapmak için biraz daha beklemeniz doğru olacaktır. Çünkü bu etkenler de kredi notunuz için olumsuz etki oluşturmaktadır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM