Kredi Notu Sorgulama

kredi notu sorgulama işlemi
Paylaş
 

Finansal işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlarımız son yıllarda en çok duymuş olduğu terimler arasında kredi notu gelmektedir. Özellikle bankacılık sektöründe kullanılan bu kelime grubu vatandaşlarımızın bankalar üzerinden gerçekleştirmiş olduğu işlemlerine karşılık olarak almış olduğu olumsuz olumlu kayıtlara karşılık olarak verilen nottur. Bu not sisteminin kayıt işlemi Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulmakta olup çeşitli platformlar üzerinden vatandaşlarımız ve bankalar tarafından istenildiği takdirde görülebilmektedir. Kredi notunu sorgulamak isteyen vatandaşlarımızın en çok kullanmış olduğu alt yapılar banka kanalları ve Findeks platformudur. Kredi notunu öğrenmek isteyen banka müşterileri bunun için ilk olarak internet üzerinden bilgi akışı sağlayan Findeks platformunu kullanabilir.

Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. ve 9 bankanın öncülüğünde kurulmuş olan finansal bir alt yapıdır. Bu finansal alt yapı ile ilgili olarak en dikkat çekici olanı bireysel ve kurumsal tüm kişilerin geleceğe yönelik işlemlerine yön vermektedir. kredi notu sorgulama işlemini Findeks platformu üzerinden kullanmak isteyen banka müşterileri ilk olarak sisteme üye olmaları gerekmektedir. Sisteme üyelik işlemini platform üzerinden yapılan yönlendirmeler ile birkaç dakika da gerçekleştirebilirler. Üyelik işlemlerini gerçekleştiren bireysel ve kurumsal kişiler yine sistemin yönlendirmesi sayesinde birkaç dakika içerisinde yapacakları sorgulama ile kredi notunu öğrenebilirler. Kredi notunu öğrenmek isteyen vatandaşlarımızın kullanabileceği bir diğer platform ise bankalar üzerinden yapabilecekleri sorgulama işlemidir. Banka vasıtasıyla kredi notu sorgulamak isteyen vatandaşlarımız gerek kredi veya kredi kartı talepleri sırasında kendi adlarına sorgulama yapan banka personelinden gerekse de ülkemizde bazı bankaların bireysel müşterileri için sunmuş olduğu internet bankacılığı platformlarındaki kredi notu öğrenme uygulaması kullanılabilir.

Banka üzerinden öğrenme işlemi müşterinin talebine ilişkin olarak sorgulanan kredi notunun ne olduğu hakkında banka personelinden talepte bulunabilirler. Personelin ekranında yer alan bilgiyi sizin ile paylaşması tamamen onun inisiyatifine bağlıdır. Bunun dışında kredi notu sorgulamak yapmak isteyen banka müşterileri kendi bankalarının mevcut internet bankacılığı üzerinden kredi notu öğrenme uygulamasının bulunması takdirde, ekranda yer alan menüleri takip ederek sorgulama yapabilirler. Bu işlem birkaç dakika içerisinde internet platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM