Kredi Notu Düşük Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor

kredi-notum-dusuk
Paylaş
 

Kredi notu düşük olanlara kredi verenler konusunda yardıma ihtiyacınız var ise bu makale içeriği tam da aradığınız bilgiler ile dolu. Kredi notunun önemini hemen herkes zamanla anlamaktadır. Zamanında ödenmeyen kredi kartı borçları veya kredi taksitleri, sizlerin kredi notunun düşmesinde en önemli etkenlerden biri haline gelince, yapmış olduğunuz bu hataları nasıl gidereceğiniz konusunda kara kara düşünebilirsiniz.

Kredi Notunun Önemi

Bu nota verilen önem her yıl artmakta olup, tüm bankaların bankacılık ürünlerini kullanan veya başvuran bireylerin önceliği kredi notunun değerine göre karar vermesidir. Yani bankalar sizlerin babanızın oğlu değil, bu yüzden bankalar sizlerin kredi başvurusunu gözden geçirmesinin altında kesinlikle kredi notu yatmakta. Hali ile kredi notu düşük olanların kredi başvuruları olumsuz olurken, notu ortalamanın üzerinde kalanlar için durum sevindirici bir hal almıştır. Yani başvurmuş olduğunuz kredinin onaylandığını göreceksiniz.

Kredi notu 0 ile 1900 puan aralığında olup, banka kredileri başvurularında şahısların bu nota karşılık gelen renk tonlarına göre ayrıldığını da belirtelim. Söz konusu bu renkler kırmızı, sarı ve yeşil renkle ile karşımıza çıkmaktadır.

Kredi notu renk tonlarına bu yüzden dikkat edilmeli, bir kredi çekerken bu notun azaldığını görecek ve 2. Bir kredi başvurunuzda kredi notunuz hızla ortalamanın altında kalacaktır.

Kredi Notum Düşük Hangi Bankalar Bana Kredi Verir

Kredi notunuz düşük veya az ise bankalar kapılarını sizlere sonuna kadar kapatmazlar. İlla ki açık ara bırakmak zorunda olduklarını belirtelim. Yeter ki kırmızı kalem yemeyin veya diğer adı ile kredi siciliniz bozuk olmasın !

Kredi siciliniz bozuk ise kesinlikle kredi almamakla beraber borcunuzu ödemeniz dahilinde bile en az 5 yıl bu sicilin silinmesini beklemeniz gerekiyor. Bankalara bu yüzden kredi notu anlamında gereken önemi herkesin vermesi gerekiyor.

Kredi notunuz düşük ise şu bankalar sizlere kredi verir cevabı yerine sizlere şu şekilde onay alabileceğinizi belirtelim. Öncelikle kefiliniz var ise bankaların size kredi vermedikleri durumlarda bile kredi onayı alabileceğinizi söyleyelim. Ayrıca üzerinize kayıtlı mal varlığı veya maaşınız var ise ipotek karşılığında ev kredisi dahi çekebilirsiniz düşük kredi notunuza rağmen.

Kredi notum çok az bankalar bana kredi verir mi, şeklinde soru sorarsanız eğer sizlere yanıtımız gelirinizin yüksek göstermeniz ve sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. Buna ek olarak kredi notunuz düşük ise, yukarıdakilerden ek olarak çekeceğiniz kredi tutarını düşük, vade süresini çok yapmanız önerilir.

kredi notum düşük

kredi notum düşük

Kredi veren bankalara baktığımızda ise yapıkredi bankası, denizbank, iş bankası, garanti ve vakıfbank önde gelen bankalar arasındadır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM