Kredi Kartımın Limitini Hızlıca Yükseltmek

kredi-notu-artirma
Paylaş
 

Kredi kartları hayatımızda vazgeçemediğimiz bir para kaynağı görünse de bu aracın limitlerini yükseltmek hiç de kolay değildir. Kredi Kartımın Limitini artırmak veya düşürmek için yapılması gerekenleri buradan öğrenebileceksiniz.

Bankalar kredi kartlarını müşterilerine verirken, tıpkı kredilerde olduğu gibi gelir miktarını baz almaktadır. Ancak bankalar kredi kartı kullandırma konusunda daha iyimser davranmaktadır. Yani gelir seviyesi çok düşük olan birine kredi çıkmazken, kredi kartı rahatlıkla çıkabilmektedir. Kredi kartlarında limit yükseltilebilmesi için de aynı şekilde gelir durumunuz göz önüne alınır.

KREDİ KARTIN LİMİTİNİ DEĞİŞTİRMEK

Müşteri Temsilcileri

Kredi kartımın limitini hızlıca yükseltmek istiyorum diyenler için müşteri temsilcileri kolay bir çözüm olmaktadır. İlgili bankanın müşteri temsilcisine ulaştığınız anda, limit yükseltme talebinizi iletebilirsiniz. Limit yükseltme talebiniz işleme alındıktan sonra öncelikle gerekli değerlendirmeler yapılır ve uygun görüldüğü takdirde limitini arttırılır.

Bu noktada gerekli limit artışları için maaş düzeyinizi göz önüne almanız gerekmektedir. Örneğin; asgari ücretle çalışan bir kişinin sahip olduğu kredi kartının limiti aylık 400 ile 700 TL arasında olmaktadır. Bankalar bu durumdaki kişilere genel olarak daha yüksek bir limit açmamaktadır. Çünkü, gelir durumu kredi kartının limitini karşılamaya yeterli olarak görülmez. Bu gibi durumlarda bankaya yapacağınız limit yükseltme talepleri kabul görmeyecektir.

İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı sistemini aktif olarak kullanan kişiler için kredi kartı limit yükseltme talepleri birkaç saniye içerisinde yapılabilmektedir. Tüm bankaların kullandığı internet bankacılığı sistemi üzerinden tüm kredi kartı işlemleri yapılabilmektedir. Aynı şekilde internet bankacılığı sistemi üzerinden yaptığınız limit yükseltme talepleri banka tarafından değerlendirilmeye alınır ve uygun görülürse kabul edilir.

kredi notu artırma

kredi notu artırma

Yukarıdaki bilgiler ile kolayca limitlerini değiştirebilirsiniz. Ancak burada asıl önemli olan gelir bilgisi ve maaş bilginizi yüksek tutmanız ve de kredi notu değerinin düşük olmaması gerekiyor.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM