Kasım 2016 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak

kasim-2016-evde-bakim-maasi
Paylaş
 

Evde bakım parası olarak adlandırılan evde bakım maaşları, 2016 kasım ayı ödemeleri için şimdiden merak konusu olmaya başlandı. Söz konusu maaşlar için, ödeme tarihinin ne zaman yapılacağı soruları gelmektedir.

Evde Bakım Maaşı Nedir

Eve giren maaş türü ne olursa olsun toplamının baz alındığı, evde bulunan kişi sayısına bölünmesi sonrasında kişi başına düşecek olan miktarın, asgari ücretin ilgili tutar miktarının 2/3 ünden az ise evde bakıma muhtaç olan bireyin yakınlarına veya ailesinden birine verilen ücrettir. Bu ücreti almak için evde bakım maaşı alma şartlarının yerine getirilmesi esastır.

kasım 2016 evde bakım maaşı

kasım 2016 evde bakım maaşı

Kısa ve öz olarak yazmak istediğimizde ise bakıma muhtaç bireylere bakan bireylere verilen maaş tutarıdır. Bu maaşlar genelde her ay düzenli bir şekilde verilmektedir.

Evde Bakım Engel Oranı Kaçtır

Bakım maaşları alınması için engel oranının %50 olması şarttır. Buna bağlı olarak evde bakım aylığı için rapor kısmında ağır engellidir ibaresi olmalıdır. Bakıcının en az günde 8 saat bakım yapması şart olup, 24 saat baz alınmaktadır.

Kasım 2016 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak

PTT ve Ziraat Katılım Bankası departmanları ile yaptığımız diyaloglarda kasım 2016 evde bakım maaşlarının ödeme tarihleri olarak 7 kasım 2016 tarihinden itibaren başlanacağı ve söz konusu maaşların 21 kasım 2016 tarihinden önce tüm illerde yatırılacağı açıklanmıştır. Maaşlarınızı almak için PTT kurumunda ve Ziraat bankasında TC kimlik kartınızı ibraz etmeniz şarttır.

2016 kasım ayı evde bakım maaşı tutarı yine bir önceki aya göre 924 TL maaş alınacaktır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM