Gençlere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

kosgeb-faizsiz-kredi
Paylaş
 

Genç girişimcilere devletten faizsiz 30.000 TL ve kefilsiz 100.000 TL kredi imkanı verdiğini belirtelim. Gençlere faizsiz kredi veren bankaların hangi banka olduklarını da yine bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet destekli sıfır faize sahip kredi çekmek isteyen gençler okuldan mezun olduklarında ya da askerden döndüklerinde kendilerine iş kurma imkanına ulaşmak için bankaların kapılarına gitmektedirler. Bu noktada gençlere hem iş kurma konusunda hem de ev sahibi olabilmeleri noktasında devlet destek sağlamaktadır. Gençlere faizsiz kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası yer almaktadır. Sıfıra yakın faizlere ev, araba almak ya da iş kurmak isteyen gençlere kredi olanağı Ziraat bankası tarafından sağlanmaktadır.

KOSGEB bağlantılı iş kurmak veya geliştirmek isteyen gençlere faizsiz kredi veren bankalar tarafından oluşturulan krediler kısa zamanda verilerek işlerini büyütme kararı almalarına da olanak sağlayacaktır. 50.000 ile 100.000 arasında değişen faizsiz krediler belirli şartlar sağlandığında verilmektedir.

kosgeb faizsiz kredi

kosgeb faizsiz kredi

KOSGEB kredisini alabilmek için öncelikle İş-Kur bünyesine başvuru yapmanız ve gerekli eğitimlerden geçmeniz ve arkasından sertifika alarak iş kurabilme yetisine sahip olmanız gerekmektedir. Hazırladığınız projede iş hakkında gerekli bilgiler yer almalıdır. Projenizle beraber KOSGEB’e başvurunuzu tamamlayarak onaylanması halinde size gerekli destek sağlanacak ve işinizi kurmanız için ya da büyütmeniz için gerekli destek sağlanacaktır.

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Faizsiz kredi almak isteyen gençler için gerekli evraklar arasında eğer mevcutta bulunan iş yeri varsa gelir belgesi, kimlik fotokopisi, hayvancılık kredisi almayı düşünüyorsa çiftçi olduğuna dair belgenin varlığı, ikametgah belgesi, son aya ait ödenmiş bir fatura ve bankanın tarafınızdan isteyebileceği belgeler yer almaktadır.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM