Findeks Nedir

findeks-nedir
Paylaş
 

Günümüzde gelişme gösteren sektörler arasında en yaygın olanı ve ses getireni şüphesiz finans sektörüdür. Tüm ticari ve bireysel faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi adına zemin oluşturan bu sektör özellikle bankacılık kuruluşları ile ön plana çıkmaktadır. Gelişen bilişim teknolojilerinin birçok alanda faaliyet göstermesi aynı şekilde finans alanına da girmeye hak kazanmıştır. Birçok avantajı bir arada barındıran bu sektör ile ilgili olarak en dikkat çekici olanı şüphesiz bankaların bir noktadan kontrol edilmesini ve ihtiyaç duyduğu bilgileri anlık olarak alabilmelerine imkan sağlar. Bu bağlamda finans alanında son yıllarda en dikkat çekici sonuç Findeks uygulamasıdır. Peki, Findeks nedir? Birçok kişinin henüz adını yeni duyduğu bir kavram olarak karşımıza çıksa da aslında son birkaç yıldır kredi notu veya kredi sicili olarak bilinen ifadelerin yeni platformudur Findeks. Ülkemizde birçok bankanın müşterileri hakkında anında bilgi alabilmesi adına Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından önde gelen dokuz bankanın ortaklığı ile kurulan yeni kayıt sistemin adıdır Findeks.

Findeks nedir, sorusunun yanıtı olarak klasik bir tabirle bir döneme kadar sadece Kredi Kayıt Bürosunun ve Merkez Bankasının tutmuş olduğu vatandaşlarımızın bankacılık faaliyetleri artık Findeks platformunda kayıt altına alınmaktadır. Bu platform sadece bankalar için yardımcı bir kaynak değil aynı zamanda bireysel ve kurumsal müşterilerin finansal konularda ayağı yere sağlam basan kararlar almasına imkan sağlayan sistemdir. Findeks, sistem olarak her ne kadar sadece kredi notu çerçevesinde ele almış olsa da aslında bu not uygulaması sayesinde bankalar içinde büyük yardımcıdır. Bir döneme kadar kendisinden kredi, kredi kartı ve diğer bankacılık taleplerinde bulunan kişilere karşı sağlıklı bir araştırma yapamayan bankaların Findeks nedir, platformu sayesinde herhangi bir banka müşterisinin tüm bankalardaki hareketlerini anında görüntüleyebilmeyi ve aynı zamanda geçmiş siciline ilişkin bilgileri aktarmaya yardımcı olur. Böylece hem bankalar için hem de bireysel müşteriler için sağlıklı bir finans desteği olan Findeks sayesinde bir takım olumsuz parasal hamlelerin önüne geçilmiş olunacaktır. Her türlü ihtiyacın karşılanması adına dokuz bankanın ve Kredi Kayıt Bürosunun öncülüğünde kurulan bu sisteme ulaşmak için www.findeks.com platformunu kullanabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM