Findeks Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir?

kredi-notu-yukseltme
Paylaş
 

Kredi notu düşük olan kişiler, bankalardan kredi çekerken bir takım zorluklar yaşamaktadır. Bizler de bu yazımızda findeks kredi notu yükseltmenin yolları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız. Yazımızın devamında bulacağınız bilgiler kredi notunuzu yükseltme hakkında fikir edinmenizi sağlayacaktır. Fakat kredi notu yükseltme işlemlerini uygularken herşeyden önce sabırlı olmalısınız. Bu işlemler bir anda etki gösterecek düzeyde değildir.

Kredi notu yükselme işlemlerine geçmeden önce findeks kredi notunu düşüren etmenlere göz atmamız gerekiyor. Çünkü kredi notunu düşüren bu etmenler daha sonradan yükseltme işlemlerinde bizlere yol gösterici olacaktır. Kredi notumuzu düşüren etmenleri öğrenip, bu etmenleri ortadan kaldırırsak kredi notu yükseltme işleminde ilk aşamayı tamamlamış olacağız.

Findeks Kredi Notunu Düşüren Etkenler ;

  • Kredi kartı ödemelerinin aksatılması veya hiç ödenmemesi.
  • Kişilerin adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarının ödenmemesi veya aksatılması.
  • Bankalara sürekli olarak kredi başvurusunda bulunulması.
  • Kredi kartı kullanıcısının mevcut borç durumu

Yukarıdaki belirtilen sebeplerden dolayı kredi notunuzda düşüş yaşayabilirsiniz. Öncelikle belirttiğimiz bu kriterleri dikkate alarak kredi notu yükseltme işleminde başlangıç yapabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Yükseltme 

Öncelikle kredi kartı ve kredi ödemelerinizi bir düzene koymanız gerekmekte. Bunun için mevcut borçlarınızı kapatın ve kredi ödemelerinizi gününde ödemeye dikkat edin. Mevcut borçlarınızı kapatıp, kredi ödemelerinizi düzene koyduktan sonra mevduat hesabınıza bir miktar para koyup elektrik, su, doğalgaz ve telefon ödemelerinizi bu hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek bir süre bu şekilde ödemeler yapın.

Yukarıdaki belirttiğimiz adımları sabırlı bir şekilde bir süre uyguladığınızda findeks kredi notunuzda yükselme göreceğinize emin olabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM