Findeks Kredi Notu Sorgulama

findeks-kredi-notu-sorgulama
Paylaş
 

Kredi notu, bankacılık sektöründe son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz bir terim. Basitçe anlatmak gerekirse kredi notu sizlerin kredi almanız için oldukça önemli bir yere sahip. Bankalar kredi başvurularına yanıt verirken öncelikle kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunu inceleyerek karar vermektedir. Kredi notu istenilen düzeyde olan kişiler daha kolay kredi onayı alırken, kredi notu düşük olan kişiler yaptıkları kredi başvurularına onay alamamaktadır. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce kendinize ait kredi notunu kontrol edip, kredi başvurusu yapmanız daha yararlı olacaktır. Kredi notunuz düşük ise kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak kredi notunuzu az da olsa yükseltebilirsiniz. Tabi ki daha sabırlı olup istenilen işlemleri yaparsanız kredi notunuz daha yüksek seviyelere gelebilir.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından belirlenen kredi notu, birçok kriterden etkilenmektedir. Bunların başında diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi baş aktör sizsiniz. Sizlerin daha önce bankaları kullanırken sergilemiş olduğunuz finansal davranışlar kredi notuna etki etmektedir. Örneğin ; kredi kartı borcu ödemeleriniz, kredi ödemeleriniz, bankacılık hizmetlerini kullanırken gösterdiğiniz davranışlar gibi birçok kriter kredi notuna etki eder. Bu not kredi notu başvuru yaptığınızda başınıza bela olabilir. Bu nedenle ilerleyen günlerde kredi çekme şansınızın olmasını istiyorsanız bu kriterlere dikkat etmeniz gerekir.

Kredi notu sorgulama işlemi yaparken en çok kullanılan servislerden birisi Findeks kredi notu sorgulama işlemidir. Televizyon reklamlarında sık sık gördüğümüz bu şirket en çok kullanılan ve güvenli servislerden bir tanesi. Findeks.com internet sitesi üzerinden vatandaşlık numarası ve cep telefonu numarası ile kredi notunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Findeks bir defalığına mahsus olmak üzere ilk kredi notu sorgulaması yapan müşterilerine ücretsiz hizmet sunmaktadır. Fakat sonraki sorgulama işlemlerinizde 4.5 TL işlem ücreti ödemek zorundasınız.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmak için https://www.findeks.com/ buraya tıklayarak sitenin anasayfasına erişin. Ardından TC kimlik numarası ve Cep telefonu numarası girerek “Devam et” sekmesine tıklayın. Gelen ekranda sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizde size ait kredi notuna ulaşabileceksiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM