Evde Bakım Maaşına Başvuru Nasıl Yapılır

evde-bakim
Paylaş
 

Halk dilinde evde bakım parası olarak bilinen evde bakım maaşı, bakıcı maaşları ile aynı anlama gelmektedir. Evde Bakım Maaşına Başvuru Nasıl Yapılır, başvurular nerelere yapılacak, evde bakım maaşı ne kadar şeklindeki tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşmak mümkün.

Evde bakım maaşı ne zaman ödenecek ?

Maaşların ödeme tarihlerini şu şekilde verebiliriz.

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
  • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Ödeme yapılmaktadır.

Bakıma muhtaç olanlara ve onlara bakacak olan kişilere verilen evde bakım maaşı hakkında bilmeniz gereken önemli hususlar var. Söz konusu bu hususlara bakarak, aklınıza takılan konulara yanıt bulabilirsiniz.

Hemen her ay ülkemizdeki maaş alan kişiler, düzenli arama yaparak maaşlarının yatıp yatmadığı konusunda sorgulama yapmaktadırlar. Hali ile maaşının yatıp yatmadığı konusunda bilgi sahibi olmadıklarından ve zamandan tasarruf etmek adına hızlıca evde bakım maaşı sorgulama işlemlerine bakmak isteyebilirler.

Ayrıca konu hakkında evde bakım maaşı alma şartları çok önemli yer kaplamakta. Bu konuda bir çok bilgi mevcuttur ancak asıl şartların, engelli oranına bağlı olduğunu belirtelim. Yani engel oranınız en az %40 ve üzeri olmasına dikkat edin.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM