Evde Bakım Maaşı Yatan İller Aralık 2016

evde-bakim-maasi-2017
Paylaş
 

Evde bakım parası yatan iller aralık 2016, evde bakım maaşı yatan iller hangileri aralık 2016 hakkında çok önemli bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Aralık 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Evde bakım maaşı; genelde bakıma muhtaç olan bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara bakmak için kişilere verilen bir maaş türüdür. Bu maaş türünü almak isteyenler evde bakım maaşı alma şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Bu şartların neler olduğuna bakmak istediğimizde ;

  • Bakılacak olan birey ile bakıcı arasında akrabalık olması gerekiyor.
  • Bakılacak olan bireyin engel olma yüzdesi %50 ve üzeri olması gerekiyor.
  • 18 yaş üstü olması gerekmektedir.
  • Hanede yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin, asgari ücretin 2/3 tutarın altında olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse asgari ücret 2016 yılı için 1300 TL için 2/3 yani 700 liranın altında kalması gerekmektedir. Kişiye bakanın hane gelirinin bu tutarın altında olması şart.

yukarıdaki özel şartlardan yanı sıra diğer bir takım şartların Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurduğunuzda görebilirsiniz.

Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Ödenir

Her ay düzenli bir şekilde yatırılmakta olup kişiler dilerse Ziraat Katılım Bankası dilerse de PTT şubelerinden maaşlarını alabilir. Bunun için yanlarında TC kimlik kartını bulundurmaları gerekiyor.

Evde bakım maaşları, kişinin doğum tarihinin son rakamına göre şekillenir. Yani pazartesi ve cuma günleri arasında hangisine denk geliyorsa o gün ödenmeye başlanacaktır.

Evde bakım maaş tutarı ; aralık 2016 için 924 TL verilmektedir. 2017 başlangıcında tutarlar değişecektir.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Aralık 2016

Maaşlar bu ayın 5 inden itibaren yatırılması bekleniyor. PTT kurumundan alınan bilgilere göre 5 ile 12 aralık tarihlerinde yatırılması bekleniyor.

evde bakım maaşı

evde bakım maaşı

Güncelleme 3 aralık 2016 ; Henüz hiçbir ilde maaşların yatmadığını belirtelim.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM