Ev Ortamında Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir

ev ortamında yapılacak işler
Paylaş
 

Eve ek iş veren firmaların sayısı giderek artmakta olup, bu firmalar bir çok kişiye ev ortamında yapılabilecek ek işler vermektedir.

Bu yazımızda sizlere saadet zinciri olarak adlandırılan para yatırdıkça para kazanma ihtimaliniz olduğu sistemler yerine, gerçek manada ev ortamında yapılabilecek işlerden nasıl ek gelir sağlayabileceğinizi anlatacağız.

 Ev Ortamında Yapılacak İşler Neler

 

Ev hanımları, öğrenciler, asgari ücretle çalıştıkları için ek gelir kaynağı arayanlar veya fazla boş vakti olduğu için bu vakitlerini ek iş yaparak değerlendirmek isteyenler için özenle ev ortamında yapılabilecek ek işler sayesinde nasıl gelir kazanabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bu işler arasında link kısaltarak, oyun oynayarak, metin veya makale yazarak, grafik çizerek, internet sitesi yaparak ve hatta video izleterek para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Lafı fazla uzatmadan ana başlıkları inceleyelim.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Bazı internet siteleri www.uzuninternetsitesi.com gibi uzun uzadıya olan isimler yerine www.kısa.com gibi kısa, fazla yer kaplamayan internet sitesi linkleri sunmaktadır. Bu tarz sitelerde üyelik oluşturup, sosyal medyada paylaşacağınız linkleri bu şekilde kısaltarak, bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

ev ortamında yapılacak işler

Kısaltığınız linke tıklayan insanlar 5 ila 30 saniye arasında değişen reklamları izledikten sonra veya 5 saniye sonra “reklamı geç” butonuna basarak ana siteye yönlene bilecekleri için, bu reklamdan olan komisyonunuz hesabınıza yüklenecektir. Belirli bir tutar kazanca ulaştığınızda ise bu komisyonu kendi banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanma

İnternette geçirdiğimiz zamanı hem oyun oynayarak eğlenceli bir hale getirmek, hem de oynadığınız oyun ile para kazanmak ister misiniz? Kim istemez ki?

Oyun oynayarak para kazanmanın 2 farklı yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi Knight Online gibi, kendinize bir hesap oluşturup, karşınıza çıkan canavarları öldürerek, canavarların içinden çıkan ürünleri de pazarda gerçek oyunculara satarak hem keyifli vakit geçirebilir, hem de para kazanabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, bazı tarayıcı oyunları, oyunda online olduğunuz süre boyunca size gösterdiği sağ ve sol kısımlardan çıkan reklamlar için bir miktar ödeme yapar. Tabi ki bu durumda en fazla yine firma kazanıyor olacaktır. Bu ödemeler, belirli bir miktar eşiğine gelene kadar birikir, sonrasında çekilebilir. Uzun ve meşakkatli bir süreç olsa da, bu tarz oyunlar sayesinde gelir kazanan insan sayısı bir hayli fazladır.

Metin Yazarak Para Kazanma

Uzman olduğunuz bir alan var ise veya araştırma yapmayı seviyorsanız, hem alan bilginizi genişleterek, hem de eğlenerek para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatalım.

İnternet üzerinde hizmet veren bir çok haber sitesi, moda, sağlık, teknoloji bloğu takipçilerine daha fazla içerik sunabilmek adına yazarlar ile anlaşarak metin yazımı yaptırırlar. Eğer sizin de uzman olduğunuz bir alan, bilgi sahibi olduğunuz bir hobi var ise, bu tarz sitelere üye olup, yazarlık başvurusu yaparak para kazanabilirsiniz.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM