Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev-Hanimlarina-Kredi-Veren-Bankalar
Paylaş
 

Ev-Hanimlarina-Kredi-Veren-Bankalar

Bildiğiniz gibi bankalar kredi verirken öncelikle kredi başvurusu yapan kişinin verdiği krediyi ödeyebilecek imkanlarının olmasına dikkat etmektedir. Yani kredi verdiği müşterisinin sigortalı ve gelir sahibi birisi olması lazım. Bu nedenle bu kriterleri taşımayan kişilere genellikle kredi vermez. Buna bağlı olarak ev hanımlarının genellikle bir güvencesi bulunmadığından dolayı bankalara yaptıkları kredi başvurusu veya kredi kartı başvuruları onaylanmaz. Fakat son günlerde bankaların oluşturduğu kampanyalar sayesinde ev hanımları rahatlıkla kredi veya kredi kartı başvurusu yapabileceklerdir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar kredi verirken birkaç şart sunmaktadırlar. Bunlardan en önemlisi kredi başvurusu yaptığınız bankada bir mevduat hesabınızın bulunmasıdır. Hatta yüksek tutarda mevduat hesabı sahibi olan ev hanımlarının kredi alma şansları daha yüksektir. Bir diğer kriter ise bankalar ev hanımlarına kredi verirken eşlerinin maaş bordrolarına ve gelirlerine dikkat etmektedir.  Kredi başvurusu yapan ev hanımına eşi kefil olabildiği için bu kriterde dikkate alınır. Diğer kriter ise kredi alırken daha hızlı onay almak istiyorsanız üzerinize kayıtlı ( ev, araba, gayrimenkul, arsa, konut, tarla vb.) ipotek göstererek kredi alma şansınızı artırabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi şansı tanıyan bankalar şu şekildedir ; İş Bankası, Denizbank, BankPozitif, Garanti Bankası, Akbank, Halk Bankası, ING Bank, TEB ve Finansbank. Sizlerde bu bankaların kredi fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız size en yakın şubenizden bilgi alabilirsiniz.

Şubeye gitmeden bilgi almak için yukarıda belirtilen bankaların Telefon Bankacılığı numaralarından iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

 

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM