Emin Evim Konut Kredisi

eminevim-100-subesini-bursa-da-aciyor_ff68a
Paylaş
 

Eminevim Nedir?

Ülkemizde bir süredir faaliyetlerini sürdürmekte olan Eminevim firması eli ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin merak ettiği tüm hususları haberimizde açıklıyoruz. Eminevim firması ülkemizde ve dünya genelinde bir ilk olarak görülen bir sisteme sahiptir. Eminevim konut kredisi sistemi kişilerin fazi ödemesine gerek kalmadan, başvuru sahibinin mevcut bütçesi kapsamında istediği yerden istediği mülkiyeti alabilmesini sağlamak amacı ile imece olarak ta açıklayabileceğimiz bir yardımlaşma sistemi ile kişileri ev sahibi yapıyor. Bu sisteme ise Elbirliği Sistemi adı verilmiştir.

Eminevim Sistemiyle Nasıl Ev Sahibi Olurum?

Eminevim firmasına başvuran bir kimsenin almak istediği evin bütçesi belirlenir. Ardından ise bu bütçe kapsamında kaç ayda geri ödeme yapılacağı saptanır. Belirlenen taksit sayısı ve dönemi kişinin kaç kişilik bir gruba dahil olacağını belirlemiş olur. Bu bahsi geçen grup tarafından ödenen taksitlerin birleşmesi ile her ay bir ev alınmaktadır. Her ay biriken taksit tutarları ile alınacak evin sırası noter eşliğinde belirlenir ve her ay sırası gelen kişi ev sahibi olur.

Bu sıra sisteminde ilk sıralarda ev sahibi olan kişiler kira ödemekten kurtuldukları için geriye kalan kişilerin de kısa sürede kiradan kurtularak kendi evinin sahibi olabilmesi açısından normalden bir miktar daha fazla para ödemektedir.

Eminevim Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Eminevim sisteminin en cazip yanı ve en çok bilinen özelliği ödenen taksitlerin kesinlikle faizsiz olmasıdır. Eminevim sistemi kapsamında organizasyon ücreti haricinde herhangi bir ek ücret ödemek durumunda kalmazsınız. Diğer yandan ise ev alma sırası biraz geç olan kişiler o döneme kadar yardım almaktadır ve bu durum neticesinde alacakları evi daha ucuza mal etmiş olurlar.

Kendi birikimleriniz sonucunda ev almak uzun bir süreye mal olacakken Eminevim sistemi ile bu süre oldukça kısalacaktır. Diğer yandan ise aylık olarak ödemiş olduğunuz taksit dönemlerinde yaşayabileceğiniz geçici maddi zorluklar neticesinde taksitlerinizi dondurarak sıkıntıya düşmezsiniz. Bir diğer husus ise zorunlu bir durum sebebi ile sistemden ayrılmak istemeniz halinde o güne kadar ödemiş olduğunuz taksit tutarları eksiksiz olarak iade edilecekken ödemiş olduğunuz organizasyon ücreti bu iade durumu kapsamında yer almaz.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Kredi Notu Sorgulama
REKLAM