Akbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar 2016

akbank-hesap-isletim-ucreti-2016
Paylaş
 

Bankalar insanlar için ne kadar önem değeri yüksek görünse de bazı kesintilerden dolayı müşteriler ile arasını açmaktadır. Akbank hesap işletim ücreti alan bankalar arasında bulunmaktadır. Bu ücret 2016 yılı dahilinde artık zorunlu olmaya başlamıştır. Tüketici hakem heyetleri ne kadar da kesilmez dese de yeni müşterilerden alınan imzalar sonrasında artık bir dayanağı olmaktadır.

Akbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar 2016

Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren akbank, hesap işletim ücreti diğer adı ile aidat hakkında yasal düzenlemeye gitmiştir. Yeni müşteriler artık bu ücreti vermek zorunda olup, eski müşterilerinde bir çoğundan bu ücretin kesildiği bilgisi edinilmiştir.

Bankalar tüketicilere bankacılık ürünlerini sunarken genelde ücretsiz hizmet sunmayı amaçlar. Ancak çoğu banka bu sunmuş olduğu hizmetlerden kesinti yaparak karşılıklı kar elde etme amacına ulaşmaktadır. Bu kesintilerden bir tanesi olan hesap işletim ücreti, yasal olmadığı gelen dava sonuçlarından bir tanesidir. Bankalar bizlere hesap sunarken vadesiz veya vadeli olarak ve de yatırım hesabı olarak sunuyor. Hali ile yapmış olduğu bu işlemden yıllık veya 6 ay da bir olmak üzere belirli bir tutarda ücret kesmektedir.

Akbank hesap işletim tarihleri genelde haziran veya temmuz aylarında kesiliyor. Gelen bilgilere göre her 6 ayda bir olmak üzere kesilmektedir. Kesilen tutar ise 66.30 TL olarak yıllık bazda ise 132.60 TL olarak kayıtlara geçmiştir. Bu tutar 2016 yılı ücreti olup her yıl genelde artmaktadır.

Hesap işletim ücreti ödememek için neler yapılmalıdır ?

Bu işletim ücreti alınırken morallerimiz genelde bozulur, şubeye gider bir sürü dil döker ancak sonuç itibari ile kesilen bu tutarı geri almadan şubeden ayrılırız. Peki hesap işletim ücreti ödememek için akbank olarak neler yapılmalıdır ? Banka ile yapılan diyaloglarda genelde basit bir işlem ile bu ücret kesintisinden kurtulmak mümkün.

akbank hesap işletim ücreti 2016

akbank hesap işletim ücreti 2016

5 ay geçerli olmak zorunda olmanız şartı ile en az 2 fatura talimatı verebilirsiniz. Elektrik ve su faturası talimatlarınızı vererek gönül rahatlığı ile bankanın kesmiş olduğu hesap işletim ücretini ödemekten kurtulursunuz.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM