Abank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar 2016

abank-hesap-isletim-ucreti
Paylaş
 

Bankalar tarafından müşterilerine sunulan hesap açma ücreti adı altında kesilen ve adı hesap işletim ücreti olarak tabir edilen bu kesinti her yıl alınmakta olup, çoğu müşteri bu miktarın ne kadar olduğunu öğrenmek istemektedir.

Abank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar 2016

Abank’ın mevcut politikaları gereği alınan bu ücret, 2016 yılı kapsamında belirli bir tutar olarak sunulmuştur. Bu tutar genelde tüm bankalar tarafından alınmaktadır. İlgili yasa kapsamına giren ve BBDK tarafından da onaylanan bu kesintileri geri almanın bir kaç yolunun da olduğunu belirtelim.

Tüketici hakem heyetleri tarafından ilgili konu üzerinden başvuru yaptığınızda ortalama 3 ay içinde sonuç lehinize geri dönebilir. Yani hesap işletim ücretini geri alabilirsiniz.

Abank 2016 hesap işletim ücretleri ne kadardır sorusuna yanıtımız her 3 ay da bir olarak 20.59 TL alınmaktadır. Toplamda yıllık bazda 82.36 TL kesinti söz konusudur.

Yapılan kesintilerin amacı bankanın kendi masraflarını çıkarmasıdır. Bu masraflar içinde personel giderleri, kart basımları, reklamlar ve bankacılık prosedürleri gelmektedir. Her ne kadar bize göre haksız kazanç olsa da bankalar yeni sözleşmelerinde 2016 yılı dahilinde müşterilerinden imza alması sonrasında artık kesintileri geri ödememektedir.

abank hesap işletim ücreti 2016

abank hesap işletim ücreti 2016

Kredi kartları ve banka kredilerini bizlere sunan Abank, müşterilerine ne kadar uygun faizli imkanlarını sunsa da hesap işletim ücreti ile tüketicilerinde onlara destek olmasını düşünmektedir.

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM