2017 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar

imza-sirkusu-ucretleri
Paylaş
 

Bankacılık ürünleri için lazım olacak bir etmen olan imza sirküsü, müşteriler için öğrenilmesi gereken bir iştir. Peki 2017 imza sirküsü ücreti ne kadar, başvuru şartları neler veya imza sirküsü nereden alınır gibi önemli soruların da yanıtlarını buradan öğrenebileceksiniz.

İmza Sirküsü Nedir

Bir şahsın normal hayatta imza atıp, o imzanın kendisine ait olduğunu noter tarafından belgelendirmesi yani tasdik ettirmesi anlamına gelmektedir. İmza sirküsü bu yüzden oldukça önemlidir. Belge niteliğinde önemi vardır. Noter onaylı belge olduğu için her yerde geçerlidir. İmza sirgüsüne sahip olan bireylerin kesinlikle aynı imzayı atmaları istenir. Bir çok kurum ve kuruluşlarda kesin olarak istenen evraklar arasında bulunuyor.

imza sirküsü ücretleri

imza sirküsü ücretleri

Bir kişi imza sirküsü nedir, imza sirküleri ne işe yarar, imza sirküleri, imza sirküsü ne amaçla kullanır, imza beyannamesi nedir şeklinde bir çok aranma yapılmaktadır.

2016 İmza Sirgüsü Ücretleri

Ücretler evrakta geçecek yazılacak kelime sayısına göre artış gösterebilir.

Aralık 2016 1 nüsha imza sirküsü ücreti 62,68 TL

Mart 2016 2 nüsha imza sirküsü ücreti 99,70 TL

Ücretler asgari tutarın üzerinden hesaplandığını belirtelim. 2017 yılı için esas alınan vergilerin artırılması sonrasında bu ücretlerin de artacağını şimdiden söylemek mümkün.

İmza Sirgüsü İçin İstenen Evraklar

İstenen belgelere baktığımızda ;

  • Şirketin kayıtlı olduğu ticaret sicil gazetesi
  • Vergi Levhası
  • İmza sirküleri çıkaracak kişinin nüfus cüzdanı
  • Ayrıca imza sirgüsü ücretini de ödeyeceksiniz.

 

Konumuzdan Başlıklar:

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

YAZAR HAKKINDA

Merhaba ! Ben Serkan. Kredi, kredi kartları, forex, borsa ve yatırım ürünleri hakkında özel bilgileri veren araştırmacı yazar. Aynı zamanda öğretmen.
Kredi Notu Sorgulama
REKLAM